شما می توانید سیستم خود را عیب یابی کنید :

وقتی شما سخت افزار مورد نظرتان رو نصب می کنید، ولی کار نمی کند یا درست کار نمی کند، اکثر اوقات مشکل از نصب نبودن یا درست نصب نبودن درایورها است.

2

در این مطلب می خواهیم ۴ مشکل متداول درایور ها و روش هایی که خود ماکروسافت برای حل کردن مشکل درایور ها پیشنهاد داده را معرفی کنیم:

شما می توانید سیستم خود را عیب یابی کنید :

وقتی شما سخت افزار مورد نظرتان رو نصب می کنید، ولی کار نمی کند یا درست کار نمی کند، اکثر اوقات مشکل از نصب نبودن یا درست نصب نبودن درایورها است.

2

در این مطلب می خواهیم ۴ مشکل متداول درایور ها و روش هایی که خود ماکروسافت برای حل کردن مشکل درایور ها پیشنهاد داده را معرفی کنیم:

اول از همه ماکروسافت به شما برنامه ای را پیشنهاد می دهد که اتوماتیک بصورت آنلاین به دنبال مشکلات درایور های شما می گردد و راه حل هایی را به شما پیشنهاد می کند. شما می توانید این برنامه را کهMicrosoftFix It نام دارد از اینجا دانلود کنید.

مشکلات متداول:

۱- من یک سخت افزار جدید نصب کردم ولی کار نمی کند.

3

راه حل:

- مطمئن شوید که سخت افزار مورد نظر با کامپیوتر شما سازگاری دارد. بطور مثال شاید کارت گرافیک NVIDIAبرد شما سازگاری نداشته باشد برای چک کردن این مشکل می توانید به این لینک ماکروسافت بروید و لیستی از از سخت افزار ها را مشاهده کنید.

- بعضی سخت افزار ها حتما باید درایور مورد نظرشان نصب شوند مطمئن شوید که درایور مورد نظر را به واسطه سی دی که در دست دارید نصب کرده باشید.

- اگر درایور را نصب کرده اید و کار نکرده است Restart بکنید. Restart برای نصب کامل درایور بعضی مواقع ضرروی است.

- اگر سخت افزار مورد نظر شما USB هست از درگاه مورد نظر در بیارید و به درگاه دیگری بزنید.

4

- بروز رسانی درایور همیشه توصیه می شود در تنظیمات Windows Update سیستمتان همیشه گزینه View available updates را برای دیدن درایور های جدید بزنید.

۲- من آپ دیت های جدید درایور هایم را دریافت کردم و می خواهم مطمئن شوم که آپ دیت های جدید رو خواهم گرفت

راه حل:

• در Control Panel به بخش Windows Update بروید
  • در قسمت چپ روی گزینه یChange settings کلیک کنید
  • در کادرImportant updates بر روی لیست کلیک نمایید
  • بر رویGive me recommendedupdates the same way I receive important updates کلیک نمایید

بعد از این تمام درایور های جدید بطور خودکار نصب خواهد شد

۳- سخت افزار من کار می کرد ولی ناگهان دیگر کار نمی کند

راه حل :

- درایور های خود را آپدیت نمایید

- اگر آپ دیت کردید و کار نکرده است می توانید Reinstall کنید برای اطمینان بیشتر

۴- من از طریق اینترنت نمی توانم درایورهایم را آپ دیت کنم

راه حل:

اینترنت شما متصل نیست، لطفا کابل های اتصالی اینترنت، مودم و بقیه موارد را تست کنید. (برای اطمینان از اینکه اینترنتتان وصل هست یا خیر می توانید یک صفحه را در مرورگر خود باز نمایید)

در پایان:

راه حلی که خود من تجربه کرده ام و بسیار برایم مفید بوده استفاده از نرم افزارهای نصب و پشتبیان گیری درایورها می باشد. این نرم افزارها عمدتا دارای یک پایگاه داده از درایورهای سخت افزارهای برندهای معتبر هستند که می توانند با اتصال به سرور خود به روز رسانی شوند و از محل سرور درایور مورد نظر را بارگزاری نمایند.

5

نرم افزاری که من خودم استفاده می کنم و بسیار مفید بوده Driver Pack Solution می باشد که می تواند بصورت قابل حمل یا Portable روی یک حافظه جانبی مثل DVD، فلش مموری یا هارد دیسک اکسترنال ذخیره شده و در مواقع نصب ویندوز یا سخت افزارهای دیگر به کمک شما بیاید.

از امکانات این نرم افزار می توان به گرفتن فایل پشتیبان اشاره کرد که این قابلیت را به صورتهای گوناگون می توان انجام داد: پشتیبان گیری از درایورهای رایانه مورد نظر هم از داخل نرم افزار و هم از درایورهای نصب شده روی رایانه بصورت فشرده شده و امکان ذخیره آن بر روی اینترنت برای دسترسی از هر مکان دیگر، امکان Defrag رایانه شما از داخل نرم افزار، امکان CleanUp سیستم، اسکن سیستم و بررسی درایورهای مورد نیاز و قابل به روز رسانی.

درصورتیکه درایوری داخل نرم افزار وجود نداشته باشد می توان با وصل شدن به اینترنت و سایت خود این برنامه از سرور این برنامه درایور مورد نظر را تهیه نمود.

لازم به ذکر است که حجم این نرم افزار بالا و در حدود ۳GB می باشد که شما می توانید ازاین آدرس آن را دانلود نمایید. امید است این اطلاعات مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

خبرفوری درنسخه جدید مرورگر قدرتمند Mozilla Firefox 75.0b9

آموزش تنظیمات مودم وایرلس در ویندوز

چگونه از دست یک برنامه لجباز خلاص شویم؟

ویندوز 8.1 پلی بین دو دنیا - بخش اول

چند طرح مفهومی جالب برای ویندوز 9

آیا می‌دانید ویندوز ۶۴ بیتی از ۳۲ بیتی امن‌تر است؟

اکتیویتور ویندوز8.1

درایور ,نصب ,مورد ,افزار ,سخت ,کار ,سخت افزار ,مورد نظر ,می توانید ,کار نمی ,شما می ,مشکل متداول درایور

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

wuenbric خط روز | Rooz Line دانلود رایگان ایران استودیو برندینگ مرجان-آموزش و مشاوره برندینگ و گرافیک برند darmandr fanosegkhayal کویر تکنولوژی باماHSE riihotgican تیک تاک دانلود